Кафуле
Ресторан


Локацијата е многу позната, сè останато е целосно ново. На булеварот „Никис“, со поглед кон заливот „Термаикос“, кафулето„Оберон“ претставува највпечатливиот „нов влез“ во Солун.
Повеќе
 

Кафуле „Оберон“


Кафе

Во кафулето „Оберон“ кафето е најдрагоцената работа, а тоа можете да го почувствувате по првата голтка. Професионални баристи се грижат и за најмалите детали за Вие да уживате во пиењето квалитетно кафе. Истото важи и за останатите пијалоци, при тоа не пропуштајќи ги неодоливите понуди со вкусен појадок или закуски како дополнување.


Ручек

Исто така, богатото мени Ви дава можност да уживате со Вашите пријатели на ручек или вечера во вкусната понуда и комбинација на состојки кои апсолутно ќе го задоволат Вашиот вкус. Секој момент во кафулето „Оберон“може да биде различен и воглавно „вкусен“.

Пијалоци во кафулето „Оберон“


Доколку вечерате во кафулето „Оберон“ или пак, уживате во Вашиот пијалок, овде ќе најдете богата винска карта, а на располагање се и бармените за да ви подготват класични и уникатни коктели, користејќи најсовремени техники и комбинации на состојки, како и ретки пијалоци и алкохолни пијалоци коишто можат да ги задоволат и најпребирливите клиенти.