Оберон

Локацијата е многу позната, сè останато е целосно ново. На булеварот Оберон со поглед кон заливот „Термаикос“, кафулето „Оберон“ претставува највпечатливиот „нов влез“ во Солун.

Во кафулето „Оберон“ кафето е најдрагоцената работа, а тоа можете да го почувствувате по првата голтка. Професионални баристи се грижат и за најмалите детали за Вие да уживате во пиењето квалитетно кафе. Истото важи и за останатите пијалоци, при тоа не пропуштајќи ги неодоливите понуди со вкусен појадок или закуски како дополнување..

Доколку вечерате во кафулето „Оберон“ или пак, уживате во Вашиот пијалок, овде ќе најдете богата винска карта, а на располагање се и бармените за да Ви подготват класични и уникатни коктели, користејќи најсовремени техники и комбинации на состојки, како и ретки пијалоци и алкохолни пијалоци коишто можат да ги задоволат и најпребирливите клиенти.

Сето ова ќе го доживеете во една префинета атмосфера со звуци коишто соодветствуваат на вкупниот стил и ја прават потребната разлика.